گروه طراحی داخلی و معماری نبیکو

تازه های معماری › طراحی  

طراحی ایستگاه حمل و نقل زیر سقف لنداسکیپ

۱۳۹۵/۳/۲۷
استودیو معماری هلندی Mecanoo، مرکز حمل و نقل بزرگی را در شهر تایوان طراحی کرده اند. طرح ایستگاه به نام کائوسیونگ با ویژگی های آلی و به صورت منحنی زیر سقف لنداسکیپ ارائه شده و یک فضای عمومی سخاوتمندانه ای را به وجود آورده است. طراحی کائوسیونگ با تمایل به معماری پایدار شکل گرفت و این مجموعه مرکز ادغام قطار، مترو، و خدمات اتوبوس، و تطبیق نیازهای تاکسی و دوچرخه به شمار می رود. تالار مرکزی مجموعه زیر سقف شیشه ای بیضی شکل قرار گرفته که روشنایی تالار توسط آن تامین می شود.
در اینجا مردم به صورت مستقیم یا غیر مستقیم باهم ملاقات کرده و از فضای بی نظیر مجموعه لذت می برند. همچنین، امکاناتی از قبیل: تجاری، رستوران ها و ... برای هردو جامعه ی محلی و مسافر در نظر گرفته شده است.
در ادامه، ایستگاه زیرزمینی کائوسیونگ در سال 2014 آغاز شد و انتظار می رود تا سال 2024 به اتمام برسد

منبع : designboom
mecanoo-kaohsiung-station-taiwan-railway-project-designboom-01 mecanoo-kaohsiung-station-taiwan-railway-project-designboom-03 mecanoo-kaohsiung-station-taiwan-railway-project-designboom-02 mecanoo-kaohsiung-station-taiwan-railway-project-designboom-04 mecanoo-kaohsiung-station-taiwan-railway-project-designboom-05 mecanoo-kaohsiung-station-taiwan-railway-project-designboom-06 mecanoo-kaohsiung-station-taiwan-railway-project-designboom-07
ثبت دیدگاه
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.
نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

بازگشت به طراحی

معماری,طراحی,مشاوره,معماری داخلی,دکوراسیون,اسکیس,