گروه طراحی داخلی و معماری نبیکو

تازه های معماری › خلاقیت و نوآوری 

دکل وارونه برق در دل خاک گرینویچ

۱۳۹۴/۱۲/۴
A Bullet From a Shooting Star، نام مجسمه ای است که Alex Chennek، مجسمه‌ساز انگلیسی در فستیوال طراحی لندن ارائه کرد. این شبکه فلزی غیرعادی و بزرگ مانند یک دکل برق وارونه می‌باشد که تحت زاویه نامشخصی در زمین فرورفته است. تیم طراحی در ساخت این مجسمه عظیم از ۴۵۰ قطعه فلز استفاده کردند که این قطعات جمعاً ۱۱۸۶ متر طول و ۱۵ تن وزن دارند. Chennek گفت: اثر من ترکیبی از فراواقعیت و چشم‌اندازی خیره‌کننده است که می‌بینید با چه مهارتی بالا و پایین این مجسمه عظیم‌الجثه با هم به تعادل رسیده‌اند.
دکل وارونه را در خاک شبه‌جزیره گرینویچ نصب کردند؛ منطقه‌ای که زمانی بزرگ‌ترین منبع نفت و گاز اروپا بود. این مجسمه بلند مانند یک برج دیده‌بانی به یک ناحیه مسکونی جدید در آینده اشاره می‌کند. در واقع شکل مجسمه برگرفته شده از پیشینه صنعتی منطقه است.
سازه ۳۵ متری شگفت‌انگیز تحت زوایای مناسب از نقاط اطراف شبه‌جزیره دیده می‌شود. تصویر سایه نما و نورانی مجسمه در شب، نمایی خارق‌العاده ایجاد می‌کند و در طول روز، انعکاس سایه‌های پیچیده و تودرتو از دکل روی جاده‌های پیرامون آن، بازدیدکنندگان را به قدم زدن در اطراف مجسمه ترغیب می‌کند.
ارائه A Bullet From a Shooting Star در فستیوال طراحی لندن با همکاری شرکت هنگ‌کنگی Knight Dragon انجام شد؛ شرکتی که در حال بهبود و ساخت منطقه‌ای شامل ۱۵۰۰۰ خانه در شبه‌جزیره است.

منبع: masahat.ir
alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-9 alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-10 alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-1(1) alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-2(1) alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-3(1) alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-4(1) alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-5(1) alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-6(1) alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-7(1) alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-8(1) alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-11(1) alex-chinneck-spears-inverted-electricity-pylon-into-londons-greenwich-peninsula-12
ثبت دیدگاه
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.
نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

بازگشت به خلاقیت و نوآوری

معماری,طراحی,مشاوره,معماری داخلی,دکوراسیون,اسکیس,